Wesele w stylu boho

Czy chcesz mieć spokojne, wyluzowane wesele? Lubisz przyrodę i kwiaty? Jeśli tak, to ślub w stylu boho jest dla Ciebie. Tutaj to Ty ustalasz zasady, jeśli chcesz je mieć. Ślub boho jest luźny, oryginalny, naturalny i odzwierciedla osobowość przyszłych nowożeńców.

CZYM JEST STYL BOHO?

Choć można by się spodziewać, że odpowiedź ta zostanie udzielona na samym początku, nie sądzimy, by było to konieczne. Wszystkie powyższe z pewnością opiszą styl boho tak, abyś dokładnie wiedziała, czego się pod nim spodziewać. Ale skąd wzięła się ta nazwa?

Styl boho wywodzi się prawdopodobnie z pewnego bohemicznego podejścia do życia. Może więc zawierać elementy stylów takich jak hippisi, cyganie, a także elementy Hygge. Krótko mówiąc, wszystko, co jest w jakikolwiek sposób przytulne, wygodne i relaksujące.

Jeśli marzy Ci się ślub w zamku, zdobne suknie i wypuszczanie gołębi, to prawdopodobnie unikasz czegoś, co jest po prostu w stylu boho. Jeśli wolicie luz i swobodę, zdecydowanie postawcie na ślub w stylu boho.

MIEJSCE ŚLUBU

Ślub w stylu boho to przede wszystkim natura. Należy więc wybrać ładne miejsce w przyrodzie – las, łąkę, gospodarstwo lub stodołę. Obecnie bardzo popularne są wesela w gospodarstwie lub stodole, ponieważ zazwyczaj wszystko można zorganizować w jednym miejscu, a lokal zazwyczaj znajduje się gdzieś w ustronnym miejscu przy lesie.

miejsce na ślub w stylu boho

Warto wcześniej poinformować gości, że ślub odbędzie się w plenerze, aby mogli odpowiednio dostosować swój strój. Unikniesz wtedy nieprzyjemnych spojrzeń gości, gdy kobiety będą szamotać się w trawie na wysokich obcasach, a ich długie suknie będą podarte z gałęzi w lesie.

Co dalej? Zabawa na weselu? Wypróbuj quiz ślubny!

WESELE W STYLU BOHO I PRODUKCJA

Dekoracje na takim weselu powinny być przeplatane naturalnymi motywami. Zapomnijcie więc o warstwach kolorowej organzy na białym obrusie, błyszczących dekoracjach, krzesłach pokrytych białym materiałem itp. i postawcie na luz, prostotę i motywy kwiatowe. W prostocie tkwi piękno, a w tym przypadku jest to podwójnie prawdziwe.

Udekoruj stoły sezonowymi kwiatami w szklanych wazonach lub słoikach, np. ozdobionych jutowymi kokardami. Użyj okrągłych skrawków bali jako podkładek, umieść identyfikatory z imionami na szyszkach. Zamiast klasycznego białego obrusu możesz wybrać jutę. Romantyczną atmosferę wieczoru można podkreślić świecami umieszczonymi w lampionach lub szklanych słojach.

Boho styl PRODUKCJA

Ślub w stylu boho to również udekorowana brama weselna. Brama może być wykonana z drewna i ozdobiona żywymi kwiatami, zielenią, piórami. W końcu pod tą bramą powiesz swoje TAK, więc niech ona wyraża wszystko, co lubisz.

Jeśli nie chcecie mieć drewnianych krzeseł przy ołtarzu dla gości weselnych, możecie bez problemu zastąpić je wygodnymi poduszkami, które będą rozmieszczone w różny sposób wokół miejsca, w którym odbędzie się ceremonia.

Na dekorację składają się nie tylko przystrojone stoły i miejsce ceremonii, ale cały teren, na którym realizowane jest wesele. Bawcie się więc detalami i zawieszajcie na drzewach lampiony, owijajcie zdjęcia na sznurku wokół pnia drzew. Umieść lampiony ze świecami w różnych kątach, aby dodać magiczną atmosferę do miejsca.

boho brama weselna

ZAPROSZENIA ŚLUBNE W STYLU BOHO

Same zapowiedzi ślubne zawsze odzwierciedlają ogólny styl, jakiego można się spodziewać na danym ślubie. Co więcej, zaproszenia ślubne boho są zawsze bardzo subtelne i gustowne, dzięki czemu można szybko dokonać wyboru i nadal być maksymalnie zadowolonym.

Wybierając papeterię ślubną, natkniecie się na mnogość wariantów, kształtów i różnych elementów dekoracyjnych, ale prawdopodobnie będziecie chcieli kierować się zasadą, że piękno tkwi w prostocie.

Ciekawą opcją jest zlecenie wykonania zaproszeń ślubnych np. w formacie kwadratowym. Wraz z filozofią stylu boho, kompatybilne jest również wykorzystanie naturalnych materiałów, a w szczególności materiałów przyjaznych dla środowiska. Dlatego oczywistym wyborem powinny być koperty wykonane z papieru pochodzącego z recyklingu.


WESELE W STYLU BOHO – TORT

Ostatnio bardzo popularne stały się „nagie“ torty. Są to torty, które nie są pokryte marcepanem, ale kremem. Krem nie jest rozsmarowany na całym torcie, ale po prostu prześwituje przez korpus. Tort można udekorować najlepiej składnikami pochodzącymi z natury, np. owocami leśnymi, żywymi kwiatami, szyszkami, ziołami itp.

boho weselna torta

SUKNIE ŚLUBNE BOHO

Suknia ślubna dla panny młodej zdecydowanie nie powinna być puszysta i przypominać księżniczki. Powinno to wyglądać jak dla leśnej wróżki. Ślub boho preferuje koronki i raczej lejący się krój sukni. Ważne jest, aby czuć się komfortowo w sukni, to jest to, co idzie tutaj przede wszystkim. Suknia ślubna w stylu boho powinna być biała, lekko beżowa lub lekko różowawa.

Wygodny strój to także wygodne buty. Pożegnaj się z obcasami i kup letnie sandały lub baleriny. Nie tylko będą wygodne do chodzenia, ale wszelkie wypadki na obcasie zostaną wyeliminowane i docenisz płaską podeszwę w przypadku ceremonii w lesie lub na łące.

suknie slubne boho

Wesela na wsi są bardziej swobodne niż wesela w ratuszu, kościele czy zamku. Nawet pan młody może sobie pozwolić na wygodę. Dozwolone są lniane spodnie, koszule bez muszek i krawatów, szelki, podwinięte rękawy. Chodzi o to, aby pan młody również czuł się komfortowo, a w przypadku ślubu plenerowego w miesiącach letnich, doceni to, że nie musi pocić się w ciemnym garniturze.

Co dalej? Przygotuj się śmieszne napisy do fotobudki!

WESELE W STYLU BOHO – BUKIET ŚLUBNY

Bukiet ślubny jest integralnym dodatkiem do całej stylizacji dla panny młodej. Powinien on być skoordynowany z dekoracją i z Twoją suknią. A co najważniejsze, powinna odzwierciedlać osobowość panny młodej. Zapomnij o okrągłych bukietach pełnych róż. Bukiet ślubny w stylu boho powinien być tak lejący jak Twoja suknia. Nie powinien być związany w kształt, ale powinien być dziki tak, że kwiaty wystają we wszystkich kierunkach. Wykorzystaj sezonowe kwiaty i wymieszaj je z paprociami, porostami, ostami, różyczkami, zbożem i różnymi innymi trawami.

RACHUNEK I LECZENIE

Włosy i makijaż powinny być jak najbardziej naturalne. Zapomnij o wyczesanych kokach, lokach i ozdobach do włosów, takich jak srebrne korony czy welony. Preferuj bardziej swobodne fryzury, takie jak rozpuszczone włosy, lekki warkocz lub koński ogon. Fryzura powinna być lekko niedbała i niezbyt ulizana. Wpleć we włosy świeże kwiaty lub udekoruj je girlandą z kwiatów, która będzie pasować do Twojego bukietu ślubnego.

Zamiast przydymionych lub innych odważnych cieni do powiek i kolorowych pomadek, postaw na podkreślenie swojego naturalnego piękna. W tym przypadku mniej znaczy zdecydowanie więcej :). We wszystkim powinna być pewna łatwość i komfort.

Nawet mężczyźni nie powinni być eleganccy. Pan Młody nie musi być świeżo ogolony na ślubie, ale może spokojnie zapuścić zarost lub zachować brodę. Nawet jego włosy nie muszą być gładkie, ale mogą być niedbale rozczochrane.