Tanie lokale weselne: Kiedy cena nie gra roli!

Jednym z największych wydatków każdego wesela jest miejsce, w którym odbywa się impreza. Znalezienie idealnego miejsca na ceremonię ślubną lub przyjęcie weselne może być trudne. Pomimo ustalenia budżetu na początku, wydatki mogą szybko wymknąć się spod kontroli. Jednak tanie lokale weselne nie oznaczają złych, czasem wręcz przeciwnie, a jeśli zdecydujesz się na taki lokal, znacząco wpłyniesz na koszt swojego wielkiego dnia, co oznacza, że zaoszczędzone pieniądze możesz przeznaczyć na inne rzeczy, takie jak suknia ślubna, tort, dekoracje, zespół czy oświetlenie.

Tanie lokale weselne – zmniejsz swój budżet!

Skupić się na priorytetach

Zastanówcie się, co jest dla Was najważniejsze i czego oczekujecie od miejsca, w którym odbędzie się Wasze wesele. Czy chcesz mieć wspaniały widok z mniejszym naciskiem na jedzenie, czy też chcesz mieć pięciogwiazdkowe doświadczenie dla smakoszy bez względu na to, czy miejsce imprezy znajduje się w sercu tętniącego życiem miasta?

Poszukaj nietradycyjnych miejsc

Bądź kreatywny i użyj swojej wyobraźni. Rozważ łóżko i śniadanie lub miejsce publiczne w postaci parku. Miejsca, w których zazwyczaj nie odbywają się wesela, często nie mają tak wysokich cen i są znane z tego, że wesela odbywają się tam przez cały czas.

wesele w stodole

Małe miasto zamiast dużego

Ceny są zazwyczaj wyższe w dużych miastach, więc warto rozejrzeć się za miejscami poza miastem.

Wybierz jedno miejsce zamiast dwóch

Obiekty mogą być połączone z ceremonią i przyjęciem, co oznacza, że nie trzeba płacić dwóch oddzielnych opłat. Dodatkowo goście weselni są szczęśliwsi, gdy nie muszą się ciągle przemieszczać.


Ślub poza sezonem

Lato to zdecydowanie sezon ślubny, szczególnie ze względu na piękną i ciepłą pogodę. Jednak miesiące poza sezonem, takie jak listopad czy luty, mogą cię uratować.

Jeśli planujecie wesele na wsi, często nie da się uniknąć sytuacji, w której uroczystość odbędzie się w innym miejscu. Ale tutaj jest miejsce na oszczędności, ponieważ ceremonia może być pięknie udekorowana, a późniejsza uczta i zabawa może być już przeprowadzona w skromniejszym duchu.

Porady dotyczące tanich lokali weselnych

Więc jakie miejsca możesz obejrzeć, jeśli chcesz mieć ślub w budżecie, ale z całą pompą i okolicznościami? Ideałem jest skupienie się na miejscach, które nie są tak dobrze znane. Od czego więc zacząć?

Gospodarstwo i stodoła

Wesela w gospodarstwie rolnym są obecnie bardzo popularne i należą do najpiękniejszych miejsc na wesela. Jednym i głównym powodem jest to, że wiele osób na obszarach wiejskich ma dostęp do domu lub gospodarstwa, które mogą wykorzystać i zaoferować jako miejsce ślubu za darmo. Rustykalna sceneria i elementy wyposażenia tchnęły w całe wydarzenie urok vintage i stworzyły przyjemną atmosferę relaksu. Nie trzeba nawet wydawać na dużą ilość dekoracji, wystarczy kilka lampek, aby rozświetlić to wyjątkowe miejsce.

Łąka i pole

Puste pole wyłożone kępkami trawy lub łąka z polnymi kwiatami, a w samym środku akcji obietnica miłości. Czyż nie brzmi to niesamowicie? Zielona trawa, cudowne zapachy i otwarte błękitne niebo tchną autentyczną atmosferę dla każdego gościa. Nie zapomnijcie o toaletach na tych otwartych łąkowych zboczach, a także o planie awaryjnym, gdyby zaczęło padać. Duże drewniane bramy weselne doskonale wyróżniają się na szerokich, otwartych przestrzeniach.

Ogród

Śluby w ogrodzie są popularne i kuszące od jakiegoś czasu i nie inaczej jest dzisiaj. Są one jednym z najtańszych miejsc i niewątpliwie mają wiele zalet, wszystko czego potrzebujesz to odrobina zdolności organizacyjnych, szczęście z pogodą i wspaniała rodzina i przyjaciele obok Ciebie, aby pomóc w przygotowaniach.

Tanie lokale weselne mogą wyglądać absolutnie perfekcyjnie w tym samym czasie!

Tanie lokale weselne? Las!

Gęsty las to piękne miejsce na romantyczny ślub. Najczęściej sięgają po nią osoby, które kochają naturalne piękno i chcą mieć wyjątkowe wspomnienia ze swojego wielkiego dnia. Nie potrzebujesz tutaj żadnych dekoracji, ponieważ są one wykonane z samego lasu, drzew, roślin i dzikich kwiatów.

Las

Młyn

Młyny są doskonałym wyborem dla tych, którzy kochają romantyczne miejsca i tajemniczą przyrodę. Są to jedne z tańszych obiektów weselnych, jakie można znaleźć. Zapewniają one zaplecze dla ceremonii ślubnej, przyjęcia, noclegu, ale także prywatność z niezakłóconą rozrywką.


Więcej wskazówek, jak zaoszczędzić na weselu

Oczywiście lokal weselny nie jest jedynym sposobem na zaoszczędzenie pieniędzy podczas planowania ślubu i oswojenie ogólnych kosztów wesela. Wydatki ślubne składają się z niezliczonych pozycji i choć na niektórych z nich można faktycznie zaoszczędzić, w innych przypadkach może się okazać, że po prostu nie warto.

Czas ceremonii może zaoszczędzić tysiące

Prawdopodobnie najłatwiejszym sposobem na zaoszczędzenie pieniędzy na ślubie jest zorganizowanie ceremonii ślubnej po południu lub nawet wczesnym wieczorem. To automatycznie skróci czas spędzony przez gości na weselu, a oszczędności na poczęstunku będą szczególnie znaczące. Większość gości będzie miała obiad na własną rękę przed przyjazdem na wesele i można zaoszczędzić x godzin karmienia głodnych karków gości weselnych.

Wynajem powierzchni

Choć wydaje się to niemożliwe, wynajęcie lokalu na wesele może zmniejszyć wydatki. To tylko kwestia tego, jakiego rodzaju jest to miejsce i jakie udogodnienia można w nim znaleźć. Coraz większą popularnością cieszą się na przykład wesela w odrestaurowanych budynkach przemysłowych lub po prostu w starych stodołach. Jeśli nie należą do hotelarza, zazwyczaj można je wynająć za dobre pieniądze. Jednakże, prawdopodobnie znajdziesz mniejszy komfort i minimalne udogodnienia, które będziesz musiał zorganizować we własnym zakresie. Ale jeśli nie boisz się tych wyzwań, na pewno sobie poradzisz.

Oszczędzaj na ubraniach

Dla większości wesel, suknia ślubna ma tendencję do być znaczącym elementem w kosztach. Jeśli jednak planujesz tani ślub, to zdecydowanie powinnaś liczyć się z tym, że nie będziesz brała ślubu w wystawnej sukni wyszywanej klejnotami i tym podobne. Więc oto kolejny sposób na zaoszczędzenie pieniędzy. Suknia panny młodej powinna być biała, ale to od Ciebie zależy jak bardzo będzie krzykliwa, jaką długość wybierzesz itd. Jeśli chcecie mieć wesele w tym stylu, po prostu to zróbcie, a przy okazji znów zmniejszycie nieco wydatki na wesele.


Gdzie nie opłaca się oszczędzać?

Oczywiście nie da się oszczędzać na każdym elemencie i na pewno nie opłacałoby się to w ostatecznym rozrachunku. Ze swojej strony chcielibyśmy wymienić przynajmniej dwa punkty, w których należy unikać tańszych opcji. Obrączki i alkohol.

Wybierasz pierścionek z zamiarem noszenia go przez całe życie. Po ślubie, będziesz spędzać z nim każdy dzień i dlatego powinieneś mieć pewność, że jest to materiał wysokiej jakości, który naprawdę będzie trwał wiecznie. Oczywiście, jest możliwe, aby go wymienić, ale nawet jeśli jest to zwykły pierścień wykonany z jakiegoś metalu, będzie rosnąć związek z nim.

Kolejnym obszarem, na którym zdecydowanie nie należy skąpić jest alkohol na weselu. Jeśli wiesz, że nie będziesz mieć wesele all-abstainers, upewnij się, że zawsze wybrać wyższej jakości opcji alkoholu, jak to będzie znacznie łatwiejsze dla swoich gości, aby obudzić się po raz pierwszy po ślubie.