Stodoła na wesele: Dlaczego są one tak popularne?

Organizacja ślubu w pięknym miejscu to chyba pierwsza rzecz, o której marzy każda przyszła panna młoda. No i oczywiście pogoda musi być idealna. Tego ostatniego nie możesz kontrolować, ale na pewno możesz kontrolować to pierwsze. Najpopularniejszymi miejscami na organizację wesela są obecnie zdecydowanie budynki wiejskie i takie przestrzenie, gdzie istnieje bliski związek z naturą i możliwość wykorzystania naturalnych materiałów i dekoracji. Najlepszą opcją jest więc znalezienie odpowiedniego wynajmu stodoły na swój ślub i jesteś w dużej mierze ustawiony. Stodoła na wesele? Świetny wybór!

Dlaczego warto wynająć stodołę na wesele?

Każdy ślub jest inny i każda para młoda inaczej wyobraża sobie swoje wesele. Ktoś chce mieć dużo gości, ktoś chce mieć ślub tylko w gronie dorosłych, ktoś preferuje ślub w tajemnicy. Najczęściej jednak jest to wesele z około pięćdziesięcioma gośćmi, które zawsze składa się z rodziny i najbliższych przyjaciół. Ale gdzie zorganizować takie wesele? W stodole.

Wynajęcie stodoły na wesele ma wiele zalet, które przedstawimy poniżej, ale główne z nich to fakt, że są to przestronne budynki, specjalnie zbudowane i jeśli podążasz za aktualnymi trendami ślubnymi, stodoły są zdecydowanie numerem jeden. Możesz wykorzystać naturalne dekoracje na ślub w stylu boho, oświetlić stodołę światłami, a także użyć odważnych bramek ceremonialnych, które doskonale się wyróżniają.

Jeśli myślisz o wynajęciu stodoły na swój ślub, pamiętaj, aby zarezerwować ją z dużym wyprzedzeniem. Przekonasz się, że popyt jest naprawdę wysoki.

wesele w stodole

Stodoła na wesele i jej zalety

Jakie są więc główne zalety stodoły przy organizacji wesela? Jest ich kilka i omówimy je poniżej.

Przestronność

Oczywiście nie można twierdzić, że każda stodoła jest ogromna, ale w większości przypadków tak jest. Często też stodoły weselne powstają z dawnych zabudowań gospodarczych, więc w pobliżu znajdują się pola lub lasy, a na posesji jest również dużo miejsca. Będzie to szczególnie docenione, jeśli masz wielu gości i wiele samochodów można się spodziewać. Podobnie, przy większym przyjęciu weselnym, goście mogą się lepiej rozproszyć po całym obiekcie podczas dnia ślubu.

Wydajność

Stodoła nie jest skomplikowanym budynkiem. Najczęściej jest to budynek, który składa się tylko z muru obwodowego i dachu. Często również wszystkie elementy konstrukcyjne są odsłonięte, dzięki czemu można cieszyć się surowością drewnianych belek i często odsłoniętą kamieniarką. Taka przestrzeń jest wtedy radością do dekorowania i możecie być pewni, że Wasze zdjęcia ślubne będą wyglądały wspaniale.

Ceglana ściana jako tło dla weselnej foto budki? Doskonały wybór!

Wszechstronność

Kiedy planujesz swój ślub, zawsze pamiętaj, że pogoda może nie dopracować się dokładnie tak, jak byś chciała i musisz mieć przygotowaną opcję na mokro. W przypadku stodoły, automatycznie wygrywasz, ponieważ w upalny dzień, goście będą mieli chłodno w środku i odwrotnie, jeśli będzie padać, automatycznie będzie im sucho.

Jeśli chcesz mieć wesele w stylu country, stodoła będzie idealnym miejscem!

Praktyczność

Jak wspomniano powyżej, większość stodół ślubnych są logicznie przekształcone z dawnych budynków, które musiały być praktyczne w pierwszej kolejności. Ta cecha pozostała z nimi na czas organizacji wesela, a to głównie dlatego, że często nie ma ryzyka, że coś się w nich stłucze. A jeśli tak się stanie, naprawa prawdopodobnie nie będzie kosztować fortuny.

stodoła i światła

Jak udekorować stodołę?

Każda stodoła jest wyjątkowa i potrzebuje własnego podejścia w przypadku dekoracji ślubnych, ale należy przestrzegać dwóch zasad, aby wszystko wyglądało absolutnie idealnie.

Naturalne dekoracje? Oczywisty wybór!

Ustawienie względem obiektu

Pierwszą zasadą, którą należy się kierować, jest dostosowanie się do ducha nieruchomości. To powinien być punkt wyjścia przy planowaniu dekoracji ślubnych, które wykorzystacie w lokalu, ponieważ tych elementów po prostu nie da się zmienić. Jeśli wnętrze stodoły jest kamienne, cała przestrzeń będzie prawdopodobnie wyglądać zupełnie inaczej niż w przypadku użycia czerwonej, wypalanej cegły.

dekoracja weselna stodoły

Kontrast

Na weselu konieczne jest, aby wszystko do siebie pasowało i aby poszczególne elementy dekoracji miały sens obok siebie. Ale w tym samym czasie, jest to również możliwe, aby przynieść w charakterystyczny element do dekoracji, które mogą być wielki kontrast do wszystkich innych dekoracji. Może to być na przykład zastosowanie kolorowego szkła, a nawet obiektu, który sam w sobie przyciąga uwagę – np. minibus przekształcony w mobilny bar lub podświetlane litery.