Rozmieszczenie miejsc siedzących na weselu

Jeśli planujesz przyjęcie weselne, to wielki strach może być jak usadzić wszystkich odpowiednio. Szczególnie jeśli nie masz dobrych relacji rodzinnych lub rozwiedzeni rodzice, może być trudno ustalić, gdzie wszystkich umieścić, aby nie musieć się martwić o zamieszanie. Pomóc w tym może przede wszystkim etykieta i zasady rozmieszczenie miejsc siedzących na weselu nie są oczywiście koniecznością, ale zaoszczędzą Ci stresu i chaosu przy stole później.

Podstawowe zasady etykiety

Organizacja miejsc siedzących na weselu może być również dużym problemem podczas planowania wesela. Może to być regulowane przez kilka zasad określonych przez etykietę. Najbardziej podstawowym jest to, że Para Młoda zawsze siedzi u wezgłowia stołu, a kobieta po prawej stronie mężczyzny. Para powinna mieć również widok na wejście do pokoju. Należy wtedy posadzić rodziców pary młodej obok panny młodej, rodziców panny młodej obok pana młodego, a rodziców pana młodego obok panny młodej.

Układ siedzeń na przyjęciu weselnym powinien wyglądać następująco – matka panny młodej siedzi obok pana młodego, a ojciec panny młodej obok niej, ojciec pana młodego siedzi obok panny młodej, a matka pana młodego obok niego. Nie zapomnijcie o innych ważnych gościach, do których należą świadkowie. Powinny one znajdować się obok rodziców. Następnie od Ciebie zależy, jak zdecydujesz się usadowić resztę. Należy jednak pamiętać, że należy stosować naprzemiennie mężczyzn i kobiety. Zaleca się jednak, aby młodsi siedzieli razem i w bardziej oddalonej części stołu weselnego.

Rozmieszczenie miejsc siedzących na weselu – alternatywne rozwiązania

Czasami, ze względu na okoliczności, zasady te po prostu nie mogą być przestrzegane. Następnie trzeba będzie znaleźć miejsca siedzące na weselu z kilku kompromisów. Najczęstszym problemem są rozwiedzeni rodzice lub ich nowi partnerzy. Rodzice powinni oczywiście siedzieć obok Młodej Pary, ale jeśli nie da się tego zrobić, rozwiązaniem jest posadzenie rodziców po przeciwnych stronach stołu.

Więc jeden z nich będzie po prawej, a drugi po lewej stronie. Ich partnerzy muszą wtedy po prostu usiąść obok nich. Jeśli nie masz na to miejsca, będziesz musiał znaleźć inne rozwiązanie. Spróbuj więc ustalić z rodzicami inne miejsce. Również usadzenie dzieci może być kłopotliwe. Zawsze upewnij się, że jest wystarczająco dużo miejsca na krzesełko lub wózek dziecięcy.

Praktyczne rozwiązania

Jeśli masz duże przyjęcie, ważne jest również, aby dokonać wszystkich ustaleń organizacyjnych. Podstawą powinny być identyfikatory z nazwiskami, aby każdy mógł łatwo rozpoznać swoje miejsce. Jeśli wiesz, że będziesz mieć wiele stołów, ponumeruj każdy z nich. Wtedy zawsze mów twój gościom który stół siedzieć przy gdy przyjeżdżają. Idealnie byłoby, gdyby stoły były łatwo dostępne.

To jest ponieważ ja jest niewygodny gdy niektóre goście muszą wstawać pozwolić jeden osoba opuszczać stół. Stoły można układać na różne sposoby. Najczęściej spotykane są jednak układy w kształcie litery T, I lub U. Popularne są również konfiguracje stołów okrągłych, prostokątnych lub łączonych.

W sieci można znaleźć wiele różnych szablonów aranżacji miejsc siedzących, które mogą Cię zainspirować. Zawsze jednak kieruj się tym, ile miejsca masz do dyspozycji w pokoju. Znalezienie najlepszego rozwiązania dla każdego nie będzie łatwe, ale zaufaj, że wcześniej ustalone miejsca siedzące będą najbardziej odpowiednim wyborem.