Rozmiar pierścionka – Jak zrobić to dobrze?

Czy to pierścionek zaręczynowy czy ślubny, liczy się nie tylko piękno, ale także odpowiedni rozmiar. Oto kilka wskazówek, jak prawidłowo zmierzyć swój pierścień. A może nawet bez wiedzy przyszłego posiadacza (a raczej posiadaczki), na wypadek, gdybyś miał zamiar oświadczyć się swojej wybrance i nie wiedział, jak duży kupić pierścionek zaręczynowy. Jeśli jednak zdarzy Ci się stanąć przed witryną sklepu i nie masz czasu na mierzenie czegokolwiek, możesz się zastanawiać, jaki jest najczęstszy rozmiar pierścionka.

Spróbuj zgadnąć!

Jeśli nie chcesz, aby Twoja partnerka wiedziała, że zamierzasz kupić jej pierścionek, możesz spróbować oszacować jego rozmiar. Chyba że jest się prawdziwym „strzelcem“. Najczęściej spotykany rozmiar pierścionka dla kobiet mieści się w przedziale od 52 do 57 (obwód pierścionka w milimetrach), czyli od 16,6 mm do 18,1 mm średnicy. Bardzo szczupłe palce kobiece mogą mieć rozmiar 43, podczas gdy znacznie grubsze palce mogą mieć rozmiar nawet 59. Nie jest to jednak zalecane. Ryzyko, że rozmiar nie będzie „właściwy“ jest zbyt duże.

Jak zmierzyć rozmiar pierścionka

Sztuczki dla dokładniejszych pomiarów

Możesz również spróbować dowiedzieć się potrzebnych informacji od bliskiego przyjaciela lub krewnego swojego partnera. Ale pewnie domyślasz się, że ryzyko ujawnienia nie jest całkiem małe. A informacje te mogą nie być aktualne i wiarygodne. Alternatywnie, spróbuj powiedzieć swojemu partnerowi, że musisz spróbować pomiarów pierścienia w innym celu i poproś ją, aby była Twoim „figurantem“. Albo spróbuj zmierzyć jej palec, kiedy śpi. Ale oczywiście pierwsza sztuczka wiąże się z ryzykiem, że ona tego nie „kupi“, a druga wiąże się z ryzykiem natychmiastowego ujawnienia, jeśli obudzi się, gdy to zrobisz. Prawdopodobnie trudno będzie Ci znaleźć wytłumaczenie dla owinięcia sznurka wokół jej palca, które nie sprawi, że będzie podejrzewać, co zamierzasz.

Masz ślub w stylu boho? Spróbuj drewnianych pierścieni!

Oszacuj rozmiar pierścionka przez inny

Jeśli pierścionek ma być niespodzianką, rozmiar można również ustalić mierząc już istniejący. Ale należy uważać, aby upewnić się, że pierścień jesteś sizing do dopasowania noszącego dobrze. I to na prawym palcu! Należy pamiętać, że pierścionek, który pasuje na palec serdeczny prawej ręki, może nie pasować na palec serdeczny lewej ręki. Dominująca ręka ma tendencję do bycia nieco większą. Jeśli masz taką możliwość, zabierz swój przykładowy pierścionek do jubilera, który dokona dla Ciebie pomiaru.

Rozmiar UEŚrednica wewnętrznaRozmiar USARozmiar UK
4413,93F
4514,33 1⁄8G
4614,63 ½G ½
4714,94H
4815,34 ½I ½
4915,65J
5015,95 ¼J ½
5116,25 ½L
5216,66M
5316,96 ½M ½
5417,27N
5517,57 ¼O
5617,87 ¾P
5718,18Q
5818,58 ½Q ½
5918,89R ½
6019,19 ½S
6119,49 ¾S ½
Jakie są rozmiary damskich obrączek?

Jedną z najlepszych opcji jest dyskretne pożyczenie pierścionka od partnera, gdy idzie ona na wycieczkę z przyjaciółmi. Po prostu weź go ze sobą i nie musisz się martwić, że popełnisz błąd przy odmierzaniu!

Najbardziej wiarygodny pomiar

Wizyta u jubilera jest oczywiście najbardziej niezawodnym sposobem, aby upewnić się, że otrzymasz odpowiedni rozmiar pierścionka. Jubiler sam zmierzy próbkę pierścionka, lub – jeśli nie jest to niespodzianka – od razu palec. Jest to zalecane przy produkcji obrączek ślubnych, czyli w sytuacji, gdy nie kupujemy obrączki jako niespodzianki. Można również uzgodnić razem na miejscu wszystko inne – liczbę karatów, wzór, grawerowanie napisów i tak dalej.

miernik rozmiaru pierścionka

Gdy musisz sam zmierzyć rozmiar pierścionka

Jeśli zamierzasz zmierzyć przykładowy pierścień, pierwszą zasadą jest, aby zawsze mierzyć wewnętrzny obwód pierścienia, a nie zewnętrzny. Dotyczy to zarówno pomiarów średnicy, jak i obwodu. Oczywiście należy mierzyć z dokładnością do jednego milimetra. Możesz odrysować wnętrze pierścienia na papierze przed mierzeniem. Lub spróbuj zwinąć pasek papieru wewnątrz pierścienia i zaznacz punkt styku ołówkiem.

Inną możliwością jest zamówienie pomiaru obrączek u jubilera, u którego chcecie je kupić. Często odejmują koszt obrączek pomiarowych od ceny całkowitej przy zakupie obrączek.

Kiedy sam mierzysz swój palec

Najdokładniejszą i prawdopodobnie najprostszą metodą znalezienia rozmiaru pierścionka w domu jest użycie pierścieni pomiarowych. Można je dostać w sklepie jubilerskim. Te ostatnie oferują czasem także specjalne paski pomiarowe, które są równie poręczne. Jeśli nie masz żadnego z nich, wystarczy sznurek. Owijasz go wokół palca i lekko zaciskasz. Ostrożnie, nie za mocno! Następnie, podobnie jak w przypadku paska papieru, zaznaczamy punkt styku, a potem po prostu mierzymy długość sznurka linijką lub taśmą mierniczą. Można również znaleźć i pobrać różne szablony w Internecie do tworzenia pierścieni skali papieru.