Przyjęcie weselne, czyli jakie jedzenie wybrać na wesele?

Dobre jedzenie i dobra zabawa idą w parze. Planując ślub, będziesz mieć wiele rzeczy do zaplanowania. Większość nowożeńców nie ma z tym doświadczenia i przechodzi przez to zadanie po raz pierwszy. Ponieważ wesela zwykle trwają pół dnia lub dłużej, przyjęcie weselne jest bardzo ważne, aby upewnić się, że Ty i Twoi goście cie szą się całym dniem prawidłowo. Zatem jakie jedzenie wybrać na wesele, w jakich ilościach i na co zwracać uwagę?

Budżet

Każdy budżet jest w jakiś sposób ograniczony. O ile nie należysz do osób, które w ogóle nie przejmują się wydatkami, budżet na catering będzie dla Ciebie również sporym wydatkiem. W pewnym sensie, będzie to również określić, jaki rodzaj przyjęcia wybrać i jaki rodzaj przekąsek wybrać na swoje wesele. Jeśli dzień ślubu ma się odbyć w pensjonacie lub restauracji. Aby dać Wam wyobrażenie o koszcie na osobę, możecie obliczyć, ile prawdopodobnie wyniósłby Wasz zwrot kosztów w tym miejscu, gdybyście sami mieli się stołować przez liczbę godzin, którą szacujecie, że Wasze wesele będzie trwało. Sprawdź menu tej restauracji i zorientuj się, ile wydasz na przystawki, danie główne, deser itp.

A jeśli musisz przyciąć budżet tak bardzo, jak to możliwe, to na pewno warto rozejrzeć się, aby zobaczyć, jakie tanie miejsca weselne są dostępne, lub jakie niedrogie dekoracje można zrobić samemu.

Kto za co płaci?

Kolejnym bardzo częstym tematem jest to, kto za co płaci na weselu. Najczęstszym modelem jest to, że para młoda jest odpowiedzialna za całe jedzenie, piwo, wino i napoje bezalkoholowe. Z drugiej strony, za twarde trunki w przeważającej większości płacą sami weselnicy, i jest to całkowicie zrozumiałe. A ważne jest, aby wyjaśnić wszystko z obsługą lokalu przed ślubem, aby nie musieć zajmować się tym, jak i co powinno być potem.

Przyjęcie weselne i jego skład

To, jakie jedzenie wybrać na wesele, zależy również od tego, o której godzinie odbędzie się ceremonia i kiedy głodne usta będą następnie przybiegać, aby zostać nakarmione. Podobnie, na Waszym weselu może pojawić się dość zróżnicowana grupa osób i dobrze jest mieć ich wszystkich na uwadze. Zwalisty mężczyzna, babcia i dziadek, małe dzieci, wegetarianie. Jeśli na swoje wesele zamówicie tylko gulasz z dzika, to z pewnością nie zadowolicie znacznej części swoich gości.

Jakie więc jedzenie wybrać?

Ten punkt jest chyba najbardziej zróżnicowany i zależy od wielu okoliczności, które mogą obejmować na przykład region, w którym odbywa się wesele, porę roku i tak dalej. Ogólnie rzecz biorąc, lepiej jest jednak wybierać pokarmy, które są łatwe do spożycia. A w ten sposób nie ma ryzyka, że wszyscy od razu się pobrudzą. Grillowane żeberka, na przykład, są wielkim przysmakiem. Ale chodzenie po nich tam i z powrotem z rękami nad głową, aby nie pobrudzić niczego, nie należy do najprzyjemniejszych. Pamiętaj też o porach roku. W gorące lato prawie wszyscy wolą coś lżejszego niż tradycyjne czeskie potrawy z sosami itp.

Upewnijcie się tylko, że dobrze się bawicie na weselu, nawet podczas jedzenia. A gry na przyjęciu weselnym doskonale rozproszą uwagę gości i Was.

Nie zapomnijcie o słodyczach!

Prawie zawsze znajdziesz tort weselny na weselu, ale o wiele bardziej modne są różne pączki, makarony, babeczki, creme fraiche i inne wspaniałe rzeczy, które są często spożywane na weselach i tylko na weselach. A goście z przyjemnością będą zajadać się tymi smakołykami i z pewnością miło będą wspominać Wasze wesele dzięki nim.

Kiedy przyjęcie jest już gotowe, zajrzyjcie do naszej galerii, aby zobaczyć, jak stworzyć miłą atmosferę wieczorem i jak może ona wyglądać. Podoba ci się? To zamów szybko nasze światła ?