PREZENTY ŚLUBNE DLA NOWOŻEŃCÓW: INSPIRACJE

Czy dostałeś zaproszenie na ślub? W takim przypadku przed Tobą stoi trudne zadanie – wybór prezenty ślubne dla nowożeńców. Trzeba nie tylko umieć trafić w gusta nowożeńców, ale także odgadnąć, co tak naprawdę sprawiłoby im przyjemność lub czego aktualnie potrzebują.

Zastanawiasz się, ale wciąż nic nie przychodzi Ci do głowy? Może znajdziesz inspirację w tym artykule. Jednak na każdym weselu tradycją jest również rozdawanie prezentów gościom weselnym.

PREZENTY ŚLUBNE W PYTANIACH I ODPOWIEDZIACH

KIEDY WRĘCZA SIĘ PREZENTY ŚLUBNE?

Niestety, nie ma całkowicie jednoznacznej odpowiedzi na to pytanie, ponieważ nawet w odniesieniu do regionów, zwyczaje są różne. Zasadniczo jednak przeważają dwa najczęstsze warianty.

Albo prezent ślubny wręczany jest bezpośrednio po ceremonii wraz z gratulacjami, ale chyba bardziej rozpowszechnione jest wręczanie prezentu nowożeńcom podczas przyjęcia. W tym drugim przypadku zazwyczaj bezpośrednio na prezenty przygotowywany jest specjalny stół, na którym są one umieszczane.

Niektórzy mogą jednak uznać to za zbyt bezosobowe. Następnie możesz osobiście wręczyć swój prezent Parze Młodej, która potem zazwyczaj sama dokłada go do pozostałych.

prezenty ślubne

JAK CENNY POWINIEN BYĆ PREZENT?

Nawet w tym przypadku nie ma jednoznacznej reguły. To zależy od tego, jak blisko jesteś z przyszłymi małżonkami. Z pewnością jest różnica, jeśli idziesz na ślub kolegi z pracy, z którym prawie nie komunikujesz się poza biurem, lub jest to ślub twojego jedynego syna.

Jeśli nie jesteś pewna wartości prezentu, trzymaj się przysłowia, że prezent ślubny powinien mniej więcej odpowiadać kwocie, jaką kosztowałaś narzeczonego jako gość weselny.

NA CO ZWRACAĆ UWAGĘ?

Uszanuj życzenia narzeczonych. Jeśli dadzą jasno do zrozumienia, że wolą prezenty finansowe, to wiedz, że np. czajnik prawdopodobnie nie sprawi im prawdziwej radości.

Czasami stosuje się listy ślubne, na których para młoda wypisuje, co najbardziej ceniłaby sobie jako prezent ślubny.

Wprawdzie w tym przypadku zazwyczaj nie dostaną żadnych niespodziewanych niespodzianek, bo lista zawiera zazwyczaj dość konkretne rzeczy, ale z drugiej strony będzie można mieć pewność, że dostanie się coś, co nowożeńcy naprawdę docenią. A przy tym unikniesz ryzyka posiadania dwóch identycznych prezentów.

prezenty ślubne

PIĘĆ PODSTAWOWYCH WSKAZÓWEK DOTYCZĄCYCH PREZENTU ŚLUBNEGO

Bony podarunkowe

W dzisiejszych czasach bony upominkowe można nabyć niemal na wszystko i w różnych wartościach finansowych. Są one świetnym rozwiązaniem, gdy nie jesteśmy do końca pewni, czym tak naprawdę chcielibyśmy sprawić przyjemność naszym przyszłym małżonkom.

Nigdy nie można się pomylić z voucherem upominkowym. Kolejną wielką zaletą jest fakt, że można otrzymać bon na zakupy w sklepie stacjonarnym lub w sklepie internetowym.

Doświadczenia

Dawanie przeżyć jest ostatnio trendy, więc oferta jest dziś naprawdę szeroka, więc jest w czym wybierać. I to jest z pewnością dobra wiadomość.

Na przykład, możesz zafundować nowożeńcom romantyczny weekend w spa, voucher na masaż lub przejażdżkę limuzyną.

Jeśli Twoi znajomi są miłośnikami adrenaliny, nie bój się zaskoczyć ich kursem nurkowania, skokiem na bungee lub niezapomnianą przejażdżką balonem.

Spersonalizowane prezenty

Spersonalizowane prezenty są również dość popularne, ponieważ są oryginalne. Co więcej, stanowią one trwałą pamiątkę z dnia ślubu.

Co kryje się w tej kategorii? Są to na przykład koszulki z indywidualnym nadrukiem, wina lub inne butelki dobrych trunków z indywidualną etykietą.

W ofercie znajduje się również wiele różnych prezentów fotograficznych, w tym popularne fotoksiążki i fotoobrazy, szklanki, kubki lub poduszki z nadrukiem zdjęć i wiele innych. Oryginalnym prezentem w tym zakresie jest malowanie cyframi. Tak więc po ślubie para młoda będzie mogła namalować obraz na płótnie ze zdjęcia z ich własnej miłosnej chwili życia.

Nie bój się przygotować kreatywnych prezentów również dla swoich znajomych.

Praktyczne prezenty

Z pewnością przydadzą się one również wtedy, gdy wiesz, co sprawiłoby, że nowożeńcy byliby naprawdę szczęśliwi.

Na przykład, jeśli Twoja przyjaciółka szaleje za domową kawą z ekspresu, to jest to idealna okazja, aby spełnić jej marzenie. A jeśli pan młody jest wielbicielem średniowiecza, zestaw szklanych pucharów w kolorze zielonego lasu z pewnością przypadnie mu do gustu.

Prawdą jest jednak, że należy dobrze znać swój gust i mieć pojęcie, co narzeczeni już mają w swoim domu lub z drugiej strony, co byłoby dla nich w sam raz.

Śmieszne prezenty

Jeśli przyszli małżonkowie lubią dobrą zabawę i mają poczucie humoru, można to wykorzystać przy wyborze prezentu ślubnego. Czasami zabawny prezent nadaje się również jako dodatkowy drobiazg lub uzupełnienie innego prezentu.

Nie masz pomysłu na zakup? Opcji jest wiele, na przykład gry planszowe o tematyce małżeńskiej (na rynku jest ich mnóstwo), koszulki ślubne z zabawnymi powiedzonkami (np. „Game over“), duża porcelanowa skarbonka na oszczędności czy nawet prezenty o tematyce erotycznej byłyby interesujące.

prezenty ślubne

PIENIĄDZE MOGĄ BYĆ PRZEKAZYWANE W POMYSŁOWY SPOSÓB

Jednym z najczęstszych prezentów ślubnych są bez wątpienia pieniądze. Każda para młoda doceni prezent od rodziny lub zaproszonych przyjaciół, który choć w części zrekompensuje koszty samego wesela.

Wielu przyszłych małżonków przeznaczy te pieniądze np. na urządzenie wspólnego domu, przygotowanie się na przyjście potomstwa, a może na podróż poślubną. Po prostu, pieniądze się przydają.

JAK PRZEKAZAĆ DAROWIZNĘ FINANSOWĄ?

Jednak pytanie, które zwykle pojawia się w związku z darowizną pieniężną, dotyczy tego, jak właściwie przekazać te środki. Dawanie pieniędzy w sposób, który po prostu wyciąga je z portfela, nie bardzo pasuje.

Również włożenie go do koperty lub na kartkę ślubną nie jest do końca właściwe. A często specjalny stół jest ustawiający aside dla ślubnych prezentów i tam jest niebezpieczeństwo że koperta przypadkowo wędruje daleko, ja tylko bierze trochę, być może przeciąg gdy drzwi otwiera nagle.

Czasami to właśnie nowożeńcy potrafią wyciągnąć cierń z twojego boku. I to w sytuacji, gdy postawią skarbonkę bezpośrednio na stole przeznaczonym na prezenty ślubne. Wtedy nie ma nic prostszego niż wrzucenie pewnej sumy pieniędzy.

Jeśli jednak nie wiesz, jak przekazać pieniądze, spróbuj skorzystać z poniższych wskazówek, aby znaleźć inspirację.

Oryginalne „dzieło sztuki“

  • oprawione zdjęcie banknotów w kolażu

Butelka z cenną zawartością

  • Butelka po winie lub innym napoju alkoholowym wypełniona zwiniętymi banknotami

Trzy orzeszki dla Kopciuszka

  • pieniądze umieszczone w sklejonych ze sobą łupinach orzecha, taki prezent przypomina znaną bajkę


Złożona droga do skarbu

  • pieniądze ukryte w puzzlach, nowożeńcy będą musieli wysilić umysł, aby się do nich dostać

Puzzle z banknotów

  • Bardziej zręczni mogą wykorzystać banknoty do zrobienia np. łódek, jaskółek lub motyli akordeonowych

Najdroższy album na zdjęcia

  • Album fotograficzny, w którym zamiast zdjęć w wyznaczonych przegródkach umieszczone są pojedyncze banknoty.