Prezenty dla gości weselnych: co dla dorosłych a dla dzieci?

Jeśli nie zamierzacie urządzać ślubu bez rodziny i tylko ze świadkami, możecie być pewni, że na weselu nie zabraknie prezentów. Większość z nich oczywiście będzie przeznaczona dla świeżo upieczonych nowożeńców, gdzie wypada oczekiwać najwięcej prezentów pieniężnych, czy to klasycznie w kopercie, czy jakoś oryginalnie zapakowanych. Jednak planując swój ślub, na pewno nie należy zapominać o przygotowaniu jakiegoś rodzaju uwagi w zamian. Jedną z opcji jest przygotowanie klasycznych upominków dla gości weselnych, można też wymyślić własne prezenty dla gości weselnych.

Prezenty czy przysługi?

Ślub to piękna chwila, a jeśli dodać do tego transport do niego, same przygotowania i regenerację po nich, to zawsze jest to wydarzenie trwające cały weekend. I podczas gdy wszyscy Twoi goście będą szczęśliwi przybywając na Twój ślub, dobrym pomysłem jest podziękowanie im w formie małego symbolu wdzięczności za spędzenie tego dnia z Tobą.

Możesz nawet podarować swoje własne słodycze ślubne!

Ale co im podarować, aby naprawdę ich uszczęśliwić? Dwie najczęstsze opcje to. Te ostatnie to wręczenie, lub jakiekolwiek inne prezenty dla weselników. Poczęstunek to najczęściej jakiś tort weselny, cukierki, czy inna poślubna przekąska. Ponieważ większość gości weselnych składa sobie życzenia, zwyczaj ten został zarzucony. Poza tym, każdy lubi coś innego. Dlatego też coraz częściej Pary Młode wymyślają coś nowego, co zarówno zrobi wrażenie na gościach, jak i przypomni im, skąd pochodzi ich prezent.

Nasza rada: Zwykle z wesela zostaje trochę jedzenia, więc możesz przygotować pudełka na smakołyki. Jestem pewna, że nikt z gości się nie obrazi i weźmie jakieś przekąski. To lepsze niż marnowanie go.

Jakie prezenty przygotować dla gości weselnych

Ale jakie prezenty przygotować dla gości, aby sprawić im radość? Tutaj trzeba myśleć w sposób większościowy i uniwersalny. Czyli tak, aby prawie każdy mógł być zadowolony z prezentu. Co zatem jest w ofercie?

Przygotuj choć trochę kreatywnych prezentów!

Wino weselne

Prawdopodobnie najczęstsza forma prezentu. Wino, które ma na etykiecie pamiątkę Waszego ślubu. Nie jest super drogie, jest łatwe w transporcie i przechowywaniu, a pewnego dnia Twoi goście na pewno otworzą wino w domu i będą wspominać Twój ślub pijąc je. Możesz również wybrać alkohol na wesele, włączając do zamówienia wino, które dajesz w prezencie.

Czekolady i słodycze

Chociaż uważamy, że wino wygrywa w kategorii prezentów dla gości weselnych, zdecydowanie warto rozważyć również czekoladki lub inne słodycze. Nawet te mogą teraz być niestandardowo drukowane i jest prawdopodobne, że większość gości będzie miała większy apetyt na czekoladę niż wino, gdy opuszczą wesele.

Słoiki weselne

Słoiki po przetworach są często widziane na weselach jako dekoracje, ale możesz je również wykorzystać do pakowania prezentów ślubnych. Zwłaszcza jeśli masz w rodzinie kogoś, kto potrafi zrobić wspaniałe smakołyki, które można zamknąć w słoiku. Wtedy nie ma znaczenia, co wybierzesz, może to być miód, pasztet lub cokolwiek innego. W rzeczywistości, przetwory mają tę zaletę, że jeśli ozdobisz je tkaniną, będą wyglądać pięknie.

Wazony do zupy to świetny pomysł na wesele w stylu wiejskim!

Prezenty dla najmłodszych

Jeśli Wasze wesele nie odbywa się ściśle według zasad „tylko dla dorosłych“ to prawdopodobnie będziecie musieli przygotować również kilka prezentów dla dzieci. Nie będą zachwyceni winem, a jeśli nie chcesz, aby podróż samochodem z powrotem do domu była okrutna dla ich rodziców, zdecydowanie zalecamy, abyś o nich nie zapomniał.

Uszczęśliwisz każde dziecko słodyczami, to raczej pewne. Ale rodzice docenią to najbardziej, jeśli możesz zapewnić im rozrywkę z prezentem, najlepiej na tak długo, jak długo trwa ich zasypianie. Możecie więc przygotować dla nich np. kolorowankę z motywem ślubnym lub stworzyć prostą krzyżówkę, w której odpowiedzi będą związane z Waszym ślubem.

Kiedy i jak dawać prezenty?

Prezenty najczęściej wręczane są gościom po zakończeniu wesela, kiedy goście opuszczają lokal i rozchodzą się w swoje strony. Jeśli na Waszym weselu jest więcej niż 40 gości, na pewno nie będziecie mieli okazji pożegnać się ze wszystkimi. Ktoś wyjedzie wcześnie rano, albo na przykład będziesz musiał zająć się innymi obowiązkami.

Prezenty dla gości weselnych

Dlatego dobrze jest przygotować jakąś stację, obok której wiadomo, że każdy gość będzie musiał przejść. Tutaj możesz przygotować dla nich prezenty, aby mogli je ewentualnie sami zabrać. A jeśli podejrzewasz, że impreza na Twoim weselu będzie trwała jeszcze długo w nocy, możesz dodać dla nich wodę i tabletkę na ból głowy. Docenią to.