Numerologia: ślub według liczb. Kiedy to robić, a kiedy nie?

Wybór daty ślubu może być nie lada wyzwaniem. Jak wybrać najlepszą datę? Pomůže numerologia. Może to być data Waszej pierwszej randki, narodzin Waszych dzieci lub jakikolwiek inny znaczący dzień. A może wolisz ładną, letnią pogodę? Jeśli nie wiesz, kiedy mieć ślub według numerologia, możemy Ci doradzić.

A dzięki niemu znajdziesz datę, której symbolika będzie obietnicą nieskazitelnego ślubu i szczęśliwego pożycia małżeńskiego. Aby go obliczyć, będziesz potrzebował tylko kilku dat.

NUMEROLOGIA

Liczby odgrywają dużą rolę w naszym życiu, dlatego możemy się z nich wiele domyślić. Już sama data i godzina urodzenia mówią coś o nas. Różne kombinacje liczb mają pewną symbolikę, która może powiedzieć Ci w jakim kierunku potoczy się Twoja przyszłość i jaka jest Twoja osobowość. Korzystanie z numerologii nie jest trudne, w wielu przypadkach można samemu wykonać liczenie. Numerologia pomoże jeszcze przed rozpoczęciem planowania ślubu.

Istnieje kilka liczb, które bezpośrednio wskazują na pewne cechy nie tylko Twojej osoby, ale także na to, jak los i wszechświat Ci sprzyjają.

Można więc wybrać datę ślubu zgodnie z numerologią, ale można też skłaniać się ku tzw. liczbie życia. Jest to oparte na Twojej dacie urodzenia. A każda liczba symbolizuje pewne cechy. Oczywiście, można również uzyskać liczby z waszych nazwisk, na przykład, takie obliczenia mogą pokazać, jak pasują do siebie jako partnerzy.

svatba podle numerologie
Numerologia może być podobna do wróżenia z kart dla niektórych ludzi.

Nasza rada: Jeśli chcesz, aby naprawdę wyrafinowane obliczenia pomogły Ci zdecydować się na datę ślubu, poproś o pomoc numerologa, który zna się na liczbach. Uzyskasz rzetelną odpowiedź na pytanie, jaka data będzie właściwa. Można jednak wykonać podstawowe obliczenia orientacyjne z własną pomocą.

WYBÓR DATY

Najpopularniejsze terminy ślubów to piątki i soboty między czerwcem a wrześniem. Według badań ślubnych, ponad 70% ślubów odbywa się właśnie w tym okresie. A terminy te są zazwyczaj rezerwowane z dużym wyprzedzeniem, więc trudno jest się na nie umówić. Agencje ślubne, fotografowie i lokale mają tendencję do bycia zarezerwowanymi. Tym bardziej dotyczy to tzw. magicznych dat ślubu.

 • Są to takie, w których cyfry się powtarzają, np. 4/4.
 • Jeśli więc pragniesz takiego terminu, musisz zarezerwować go z dużym wyprzedzeniem.
 • Jednak to zdecydowanie nie jedyne opcje, w których liczby sprzyjają Twojemu szczęściu.

Jest jeszcze kilka innych dni, w których według numerologia ślub powinien się odbyć.

JAK OBLICZYĆ DATĘ ŚLUBU?

Aby uzyskać najlepszą datę ślubu, numerologia oferuje kilka różnych obliczeń i analiz numerologicznych.

Najprościej jest wziąć cyfry z daty, którą chcesz, a następnie spojrzeć na konkretne liczby – i co one oznaczają. Ponieważ każda liczba ma inne znaczenie. Niektóre z nich są bardziej odpowiednie na dzień ślubu niż inne.

 1. Do obliczeń potrzebny będzie konkretny dzień, miesiąc i rok.
 2. Z tych cyfr otrzymasz kilka pojedynczych liczb, które następnie dodasz do siebie – np. od 18 lipca 2021 roku będzie to 1+8+7+2+0+2+1.
 3. Wynikiem jest liczba 21, ale liczby dwucyfrowe nie są pożądane.
 4. Dlatego ponownie podzielimy ją na 2+1 – w efekcie otrzymamy 3, czyli poszukiwaną liczbę, po której można poznać, czego można się spodziewać po weselu w tym dniu.


ZNACZENIE KAŻDEJ LICZBY

Każda z tych liczb ma swoje znaczenie. Niektóre z nich wskazują na pozytywną przyszłość w małżeństwie, ale są też te negatywne. Dlatego dobrze jest kierować się numerologią, aby sprawdzić, jaką datę chcemy wybrać.

JEDNOSTKA

Jeden nie jest zbyt popularną liczbą, ponieważ oznacza indywidualizm. Więc jeśli oboje jesteście przywódcami, możecie być w jakimś sporze o przywództwo w gospodarstwie domowym. A to często prowadzi do kłótni, a czasem nawet do rozwodu. W związku z tym, ta liczba nie jest uważana za odpowiednią datę ślubu.

Jednak liczba jeden może również symbolizować nowy początek.

Razem wkraczacie bowiem w nowy etap życia, w którym wiele Was czeka. Pamiętajcie więc, że znaczenie liczb nie jest jedyną rzeczą, która powinna przyświecać Waszemu ślubowi. Najważniejsze jest to, jak możecie się ze sobą dogadać.

DWA

Liczba dwa symbolizuje partnerstwo. Jest to bardzo ważne dla małżeństwa. Dlatego taka data jest uważana za bardzo odpowiednią do zawarcia związku małżeńskiego. Co więcej, z tą liczbą związane są również emocje – kiedy więc jeszcze można wyrazić swoje uczucia? Małżeństwo zawarte w takim terminie zapowiada więc harmonijne i pełne miłości współżycie.

TRZY

Trójka przynosi wiele korzyści, ale zamiast rzeczy emocjonalnych, bardziej chodzi o te materialne. Co więcej, jest to liczba symbolizująca radość i szczęście, które będzie Wam towarzyszyć nie tylko w dniu ślubu, ale przez cały czas trwania małżeństwa.

CZTERY

Liczba cztery jest doskonałym fundamentem dla stabilnej rodziny. Więc jeśli pragniesz stabilności w życiu, ten wynik jest idealny. Jednocześnie liczba cztery bezpośrednio zachęca Cię do skupienia się na szczegółach. Z tego powodu ważne jest, aby wszystko dokładnie zaplanować.

PIĘĆ

Ten wynik nie pasuje do wesela. Przewiduje nieoczekiwane zdarzenia. Może nie są one negatywne, ale nie jest to przyjemne, gdy sprawy nie idą zgodnie z planem. Dlatego wybierzcie inną datę na dzień ślubu.

SZEŚĆ

Liczba sześć to najlepszy wynik, na jaki możesz liczyć. Jest symbolem miłości, więc nie ma lepszego dnia na ślub niż ten. Co więcej, szóstka jest uważana za szczęśliwą liczbę, nie tylko jeśli chodzi o śluby. Ponadto obiecuje również płodność.

Tak więc, jeśli pragniesz szczęśliwej rodziny, to według numerologia ślub powinien zawierać sześć

SEVEN

Siódemka jest symbolem duchowości, więc jest idealną liczbą szczególnie dla religijnych i duchowych ceremonii. Co więcej, liczba ta jest pełna radości i szczęścia.

ÓSEMKA

Jeśli pojawia się liczba osiem, powinieneś uważać na finanse. Nie opłaca się wydawać za dużo, zwłaszcza na wesele. Ósemka jest ściśle związana z karmą, dlatego ważne jest, aby najpierw uporządkować sprawy z przeszłości. Jeśli jednak dobrze przygotujesz się do tego dnia, nie jest to data wyłącznie negatywna.

DZIEWIĘĆ

Liczba dziewięć jest znakiem końca. Może być zatem postrzegana jako zamknięcie jednego rozdziału w życiu, abyście mogli razem wkroczyć w nowy. Jednak według niektórych numerologów, cyfra ta nie jest zbyt odpowiednia do zawarcia małżeństwa. Jednak to od Ciebie zależy, jak postrzegasz tę liczbę.

OBLICZENIA INDYWIDUALNE

Na numerologię ślubu mogą mieć wpływ inne liczby niż tylko data samego dnia ślubu.

 • Często idealna data na dzień ślubu jest również obliczana na podstawie daty urodzenia.
 • Jest to zwykle określane jako liczba życia.
 • Można ją obliczyć w taki sam sposób, jak pokazano przy poprzednich liczbach.

Jeśli chcielibyście uwzględnić te liczby również w obliczeniach dotyczących daty ślubu, możecie skontaktować się z numerologiem, który zajmie się kompleksowym rozwiązaniem.

Stosunkowo łatwym rozwiązaniem jest znalezienie daty ślubu, której numer będzie taki sam jak numer Twojego partnera. Jeżeli ty naprawdę interesujesz się liczbami, then ty możesz łatwo dowiadywać się co each partner liczba mówi o twój związku. A każdy z nich oznacza coś trochę innego.

To może dać ci jaśniejszy obraz tego, jak naprawdę działa twój związek. Czy jesteś bardziej przywiązany do komunikacji, emocjonalnego zrozumienia, stabilności czy nawet miłego środowiska rodzinnego.

WEDŁUG DATY URODZENIA

Data urodzenia obojga partnerów wskaże Wam, która data będzie odpowiednia na ślub. Rozłóż oba daktyle i dodaj je do siebie w sposób opisany powyżej. A pojawią się dwie liczby, które wystarczy dodać do siebie. Ponownie, również dla liczby życia, cyfry od jednego do dziewięciu mają swoje własne unikalne znaczenie. Otrzymana cyfra po połączeniu tych dwóch liczb wskazuje, który dzień ślubu będzie najlepszy.

ZNACZENIE LICZBY ŻYCIA

1 – wskazuje na silną osobowość przywódczą, ludzie ci lubią mieć kontrolę nad sytuacją.

2 – osoba z tym numerem życia jest jak stworzony dla związków, co więcej, trzymają się harmonii i silnych uczuć.

3 – ci ludzie mają tendencję do bycia kreatywnymi, zabawnymi i inni często zwracają się do nich po radę.

4 – jeśli twój numer życia to cztery, wskazuje to na szczerość i lojalność, które są ważnymi cechami dla życia rodzinnego.

5 – Piątka jest typowa dla ludzi, którzy lubią wolność i pasję, naprawdę wiedzą jak cieszyć się życiem – ale nie oznacza to, że brakuje im dyscypliny.

6 – ludzie z liczbą życia sześć są bardzo kreatywni, dodatkowo mogą polegać na wielkiej intuicji.

7 – wyróżniającą cechą jest szczerość i bezpośredniość, ludzie ci skupiają się głównie na prawdzie i wiedzy, jednocześnie ceniąc sobie chwile dla siebie.

8 – Ósemki uwielbiają złożone projekty, ponieważ są świetne w ich organizowaniu.

9 – ludzie z tym numerem życia są bardzo popularni w społeczeństwie, ponieważ emanują większą charyzmą, ale często zapominają o sobie, kiedy dbają o innych.

NAJLEPSZE DNI NA ŚLUB

Według różnych przysłów istnieje kilka okresów, w których według numerologia ślub jest najbardziej odpowiedni. Jeśli chodzi o miesiące, to najważniejsze są czerwiec i wrzesień.

 1. Według mitologii rzymskiej, czerwiec to idealny czas na zawarcie związku małżeńskiego, ponieważ jest poświęcony bogini małżeństwa Junonie.
 2. Wrzesień jest wtedy popularny ze względu na ludowe powiedzenie, które obiecuje bogactwo i pomyślność.

Popularne daty są wtedy również:

 • 18 dnia miesiąca – bo w języku hebrajskim ta liczba oznacza życie.
 • Nowy Rok, który jednak nie bardzo nadaje się do organizacji wesela.

Symbole towarzyszą również niektórym dniom:

 1. Poniedziałki predestynują do bogactwa,
 2. …a we wtorki, zdrowie,
 3. A Środa kojarzona jest z angielską tradycją, która mówi, że to najlepszy dzień na ślub.

WYBÓR DATY WEDŁUG MIESIĄCA

Ślub według numerologia często kierowany jest również kalendarzem księżycowym. Księżyc może również znacząco wpłynąć na sytuację. A jeśli chcesz mieć szczęśliwe małżeństwo i zdrową rodzinę, to warto wybrać dzień, w którym księżyc się woskuje.

Oczywiście można też wybrać dzień, w którym księżyc jest w pełni. Pełnia księżyca znana jest z tego, że ma ogromny wpływ na wielu ludzi – dlaczego więc nie miałaby pozytywnie wpłynąć również na Twoje przyszłe małżeństwo?

Do nieodpowiednich dat ślubu należą jednak dni, w których Księżyc jest w tzw. retrogradacji. To samo dotyczy nowiu księżyca; tych faz księżyca najlepiej unikać.

POZYCJA WENUSA

Oprócz Księżyca, warto również zwrócić uwagę na pozycję Wenus, ponieważ jest to planeta miłości. Znak, w którym obecnie się znajduje, może mieć wpływ na wasze małżeństwo. Jeśli Wenus jest w Skorpionie, Twój związek będzie romantyczny. Wenus w Librze sprzyja wtedy harmonii i czułości w małżeństwie. A wenus w Lwie jest również korzystna, wtedy możesz spodziewać się bogatego życia seksualnego, dużo zabawy i miłej atmosfery.

Venuše
Wenusa


DATA WEDŁUG FENG SHUI

Feng-shui jest starożytną chińską nauką, która jest również ściśle związana z numerologią. Interesuje ją przede wszystkim relacja człowieka z jego przestrzenią życiową w czasie. Celem jest stworzenie harmonii dla szczęśliwego życia. Jeśli skupimy się na liczbach, to dla Chińczyków najlepszą liczbą jest osiem.

Najlepszą datą jest więc 8. 8. Oczywiście możliwe są również inne daty, ale i tak należy znaleźć termin w sierpniu. Jeśli nie odpowiada Ci 8-my, spójrz przynajmniej na 18-my lub 28-my.

Liczby kryją w sobie wiele wiedzy i można z nich wiele wyczytać. Dla jednych ich symbolika jest bardzo ważna, dla innych może stanowić jedynie ciekawostkę. A niezależnie od tego, jak postrzegasz numerologię, z pewnością warto dowiedzieć się, gdzie znajduje się planowana data ślubu. Nie chcesz niczego pozostawiać przypadkowi.

NIE TRAKTUJ NICZEGO ZBYT POWAŻNIE

A jeśli chodzi o planowanie ślubu, generalnie radzimy nie traktować niczego zbyt poważnie, ale raczej tak, jak Wam pasuje. Jeśli więc okaże się, że wybrany przez Was dzień nie jest idealnym dniem na ślub według numerologii, nie rozpaczajcie. Jestem pewna, że jest wiele szczęśliwych par, które wzięły ślub w „pechowe dni“ i vice versa.