Niekonwencjonalne lokale weselne: Który wybrać?

Jednym z pierwszych kroków w planowaniu wesela jest wybór miejsca. Tradycyjnie śluby odbywają się w zamkach i pałacach. Ale być może myślisz o bardziej kreatywnym miejscu, jak coraz więcej par w ostatnich latach. Często pary wymyślają miejsca, które łączą się bardziej z ich hobby i zainteresowaniami. Zapoznaj niekonwencjonalne lokale weselne stają się coraz bardziej poszukiwane. Jeśli chcesz mieć coś oryginalnego na swój ślub, zainspiruj się.

Teatr

Teatry to zapierające dech w piersiach przestrzenie, a ślub na scenie? To jest po prostu piękne! Miejsca teatralne są spektakularne i tchną historią. Kiedy miejsce jest jeszcze udekorowane światłami i innymi dekoracjami ślubnymi, będzie wyglądało absolutnie fantastycznie. Ślub w teatrze może być również tematyczny. Większość sztuk teatralnych opowiada o miłości, więc z pewnością łatwo znajdziesz inspirację.

Nasza rada: W Republice Czeskiej jest wiele teatrów, od ogromnych po małe teatrzyki. Jestem pewna, że będą zadowoleni, jeśli zdecydujecie się na wesele w jednym z ich teatrów.

Sala gimnastyczna

Oboje jesteście miłośnikami sportu i kilka dni w tygodniu spędzacie na siłowni? A może nawet spotkaliście się na siłowni? Dlaczego więc nie zorganizować tam również swojego wesela? Duże sale gimnastyczne będą trudniejsze do udekorowania, ale użycie girland, świateł, balonów i innych dekoracji sprawi, że „zwykła“ sala gimnastyczna stanie się wspaniałą przestrzenią weselną.

Coraz częściej spotyka się również siłownie w starych budynkach, które często mają industrialny charakter, lub np. ceglane ściany. Te przestrzenie mogą wyglądać wspaniale. Jeśli nadal możesz zrobić swój ślub w czasie covid, można również pomóc operatorowi z weselem i prawdopodobnie uniknąć spoconej atmosferze siłowni.

ślub na siłowni

Kemping

Czy poznaliście się na obozie? Czy może oboje macie bardzo pozytywny stosunek do campingu i jest to wasz styl życia? Niezależnie od wszystkiego, kemping jest wspaniałym miejscem do zawarcia związku małżeńskiego. Będziesz się świetnie bawić w miesiącach letnich, kiedy na zewnątrz jest pięknie ciepło. Uczynienie z kempingu romantycznego miejsca na wesele to oczywistość. Natura zrobi swoje, a gdy dodasz do tego dekoracje ślubne i światła, będzie to wyglądało niesamowicie. I tu właśnie przydałyby się podświetlane litery. Możesz wziąć dwa oparte na początkowych literach imion nowożeńców.

A jakie inne miejsca na ślub w plenerze bierzecie pod uwagę?

Inną opcją, w którą możecie zaangażować kemping, jest połączenie samego wesela z podróżą poślubną. Jeśli chcesz mieć małe wesele tylko we dwoje, to może być idealna opcja, wystarczy wynająć campervan i można ruszać.

AirBnb

Możesz być zaskoczony, bo do tej pory słyszałeś o AirBnb tylko w związku z noclegami w podróży. AirBnb oferuje mnóstwo wspaniałych domów i mieszkań, a nawet wiele z nich wprost oferuje swoje przestrzenie do organizacji przyjęć i wesel. Na AirBbB można znaleźć prawie wszystko, od apartamentów na dachach w centrum miast po duże drewniane domki z bali w miejscach, gdzie nie spotkasz żywej osoby. I podczas gdy niektóre nieruchomości są często w wysokich cenach dla swobodnego wyjścia, można przetrwać, gdy gospodarzem ślubu.

Nasza rada: Nie bójcie się przeszukać również ofert AirBnb, możecie znaleźć naprawdę piękne i nietypowe miejsca, a do tego w super niskich cenach w porównaniu do tradycyjnych obiektów weselnych.

Planetarium

Planetarium samo w sobie stworzy magiczną atmosferę dla Waszej uroczystości. Nie potrzebujesz nawet dużej dekoracji, wystarczy kilka dekoracji ślubnych i jesteś dobry, aby przejść. A jeśli jesteś wielbicielem gwiazd i planet, to może być miejsce dla Ciebie. A dodatkowo, jeśli chcecie mieć miłą pamiątkę z Waszego ślubu, możecie zlecić planetarium uwiecznienie pozycji gwiazd w momencie Waszego ślubu i zrobić zdjęcie rozgwieżdżonego nieba jako pamiątkę.

Fabryka

Innymi niekonwencjonalnymi miejscami na wesele są z pewnością hale przemysłowe i fabryki. Choć w pierwszej chwili można stwierdzić, że hale fabryczne, maszyny i tym podobne tła w ogóle nie nadają się na wesele, może być wręcz przeciwnie. Stare fabryki są często bardzo interesujące, a ich wnętrza często są spektakularne.

ślub w fabryce

Biblioteka

Czy oboje jesteście molami książkowymi i nie moglibyście się obejść bez książki stale pod ręką? A może by tak zorganizować swój wielki dzień w bibliotece? Przestrzenie biblioteczne są okazałe, eleganckie i historyczne. A jeśli chodzi o wystrój biblioteki, tutaj sprawy mogą być nieco bardziej skomplikowane, ponieważ często obecne są stare i kruche książki. Z drugiej strony, będą one zapewne najmilszą ozdobą, jeśli książki są Twoją największą pasją.

Port lotniczy

Czy oboje jesteście podróżnikami w ciele i duszy? Co więc powiecie na zorganizowanie ślubu na lotnisku? Dodatkowo, samoloty stanowią absolutnie zachwycające tło. Przejść się po wybiegu za swoim partnerem i powiedzieć sobie „tak“? Jeśli uda Ci się znaleźć małe lotnisko, to z pewnością nie będzie to problem. A jeśli czujesz się żądny przygód i chcesz mieć ślub w prawdziwym stylu, panna młoda lub pan młody mogą skoczyć na spadochronie podczas samej ceremonii.