Kolor na wesele: Wybierz zgodnie z własnym gustem

Wybór odpowiednich Kolor na wesele może być bardzo trudny. Bardzo trudno jest zdecydować, jak wybrać odpowiednie kolory na wesele, ponieważ ważne jest, aby dopasować różne kolory, aby uzyskać jak najlepszą atmosferę. Może to dotyczyć części wystroju, kwiatów, ubrań weselników i wielu innych elementów.

Najlepszym rozwiązaniem jest wybranie dwóch kolorów – jednego podstawowego i jednego uzupełniającego – a następnie trzymanie się ich. Możesz oczywiście zdecydować według własnego gustu, ale znaczenie każdego koloru może być również pomocne.

Dwa ważne kolory na ślubie


Efekt kolorystyczny jest bardzo ważny na ślubie, ponieważ w dużym stopniu wpływa na atmosferę tego dnia. Dlatego warto zwrócić uwagę na kolory i dopasować je do siebie tak dokładnie, jak to tylko możliwe. W tym celu należy wybrać dwa podstawowe odcienie.

Kolor główny


Ważny jest kolor główny – czyli ten, który będzie dominował w dekoracjach, kompozycjach kwiatowych itp. Możesz wybierać z szerokiej gamy, ale zawsze staraj się dokładnie przemyśleć, jak dany Kolor na wesele będzie wyglądał i czy jest to wybór praktyczny. W rzeczywistości, jeśli zdecydujesz się nawet poprosić weselników o dopasowanie jednego koloru, na przykład żółty nie będzie idealnym wyborem.

Można zaproponować różne kompromisy, ale pamiętajcie, że dopasowani goście będą lepiej wyglądać na zdjęciach ślubnych.

Jeśli nie chcesz zajmować się strojami weselnymi, postaraj się przynajmniej dopasować styl i kolorystykę sukienek druhen. Może się to wydawać drobiazgiem, ale w końcu to docenisz.

Kolor tła


Po drugie, należy wybrać kolor bazowy. Chociaż jego nazwa może sprawiać wrażenie, że nie jest tak ważny, jest dokładnie odwrotnie. Kolor podstawowy zajmie najwięcej miejsca i będzie widoczny wszędzie. Aby pasował do głównego koloru, często wybiera się stosunkowo neutralne odcienie, takie jak biały, kremowy lub szampański. Te jasne odcienie świetnie komponują się z różnymi kolorami, więc wszystko zależy od Twoich preferencji.

Fryzura ślubna może być połączona z kolorem bazowym!

Kolory ślubne i ich znaczenie


Dostępne są różne kolory, niektóre z nich są bardziej odpowiednie na ślub niż inne. Jeśli więc połączysz znaczenie każdego koloru ze swoim gustem, znajdziesz odpowiedni kolor, który stworzy niepowtarzalną atmosferę na Twoim ślubie. Nawet kolory mogą mieć znaczący wpływ na nasz nastrój i oddziaływać na cały dzień.

Biała


Kolor biały bardzo często kojarzy się z weselami. Stosuje się go jako kolor bazowy, ponieważ jego subtelny odcień sprawia, że stanowi świetne tło dla innego odważnego koloru.

  • Symbolika koloru białego jest bardzo różnorodna – przede wszystkim jest on kojarzony z czystością, uczciwością i sprawiedliwością.
  • Ponadto kolor ten kojarzy się również z nowymi początkami, dlatego ślub jest idealną okazją do wykorzystania białego wystroju.
  • Z duchowego punktu widzenia jest symbolem oświecenia, a kolor biały ma zdolność wzmacniania duchowości.


Z pewnością docenisz kolor biały również z praktycznego punktu widzenia. W rzeczywistości jest to prawdziwie neutralny odcień, do którego można dobrać dowolny kolor główny. Co więcej, biel rozjaśni i optycznie powiększy przestrzeń, dzięki czemu już na pierwszy rzut oka będzie ona wyglądać lepiej.

Różowy


Jasne odcienie różu są również bardzo popularne na weselach. A zwłaszcza przez romantyczne dusze, które lgną do sztuki. Kolor ten może jednak symbolizować różne cechy – łączy w sobie łagodność, głęboką miłość i czułość. Dobrze komponuje się oczywiście z bielą, ale także z innymi jasnymi odcieniami. Daje duże możliwości w zakresie kompozycji kwiatowych i innych dekoracji – można go również łączyć z innymi pastelowymi odcieniami.

Czerwony


Dzięki czerwieni na pewno będziesz błyszczeć na swoim ślubie. Jest to idealne rozwiązanie dla wszystkich, którzy chcą zrobić furorę na swoim ślubie. Kolor czerwony promuje wiarę w siebie, pasję i aktywność fizyczną. Wpompowuje w żyły mnóstwo energii, rozbudza temperament i zwiększa energię seksualną. Ponieważ jest to naprawdę mocny kolor, który wywołuje szereg emocji, ważne jest, aby używać go z wyczuciem.

Dlatego dobrze jest używać tylko czerwonych dodatków, kwiatów i innych drobiazgów – dodatków do ubrań, biżuterii itp.

Pomarańczowa


Kolor pomarańczowy jest doskonałym wyborem dla wszystkich, którzy chcą cieszyć się dużą ilością pozytywnej energii. Kolor ten przynosi optymizm i radość życia, jest więc odpowiedni dla każdego. Często jednak kolor pomarańczowy jest szczególnie popularny wśród ekstrawertyków, którzy lubią być w centrum uwagi. Na pomarańczowym weselu na pewno nie będziesz siedzieć w kącie – jest tam mnóstwo zabawy, wspaniałej energii i impulsywnych decyzji do podjęcia. Kolor ten można łączyć z bielą, ale szczególnie dobrze sprawdza się na jesiennych ślubach.

Nasza rada: Możesz połączyć go z kolorem żółtym lub brązowym, aby stworzyć typowo jesienną kombinację.

Brązowy


Brązowy nie jest popularnym wyborem jako kolor główny. Mimo to znajduje swoje miejsce na weselach. Często stanowi subtelne uzupełnienie innych odważnych kolorów, ale nawet w prostym połączeniu z bielą ma swój urok. Jest on bardziej odpowiedni dla osób konserwatywnych, które nie są spragnione dzikich kontrastów. Brązowy symbolizuje pokorę, cierpliwość i siłę. Daje poczucie bezpieczeństwa i wytrzymałości.

Żółty


Żółty jest bardzo specyficznym kolorem, który, choć posiada wspaniałe właściwości, jest bardzo trudny do zestawienia z jakimkolwiek innym kolorem. Dlatego zwykle łączy się go z kolorem białym lub brązowym. Żółty to Kolor na wesele dla każdej radosnej duszy. Jest symbolem szczęścia, energii umysłowej i wysokiej inteligencji. Kolor ten często wybierają osoby z poczuciem humoru i pragnące samorealizacji. Nosi w sobie energię światła i wniesie do Twojego życia tylko pozytywne rzeczy, co jest świetne na nowe początki, takie jak ślub.

Zielona


Zieleń jest w ścisłym związku z naturą, zapewnia spokój i harmonię. Symbolizuje również zdrowie, regenerację i czerpanie nowych sił. Świetnie nadaje się na wiosenne śluby, kiedy przyroda budzi się do życia i zaczyna się zielenić. Jeśli lubisz kolor zielony, to prawdopodobnie należysz do osób uczciwych, lojalnych i skromnych. Ten odcień rozjaśni Twoje wesele, doskonale uzupełnia biel, ale możesz też wybrać inne neutralne odcienie.

Niebieski


Niebieski to świetny wybór, jeśli priorytetem jest dla Ciebie spokojna atmosfera wesela. Jego działanie może uspokoić nawet histeryczne natury, symbolizując przy tym różne rzeczy. Mądrość, szczęście, wolność, energia, zaufanie i wiele innych. Dlatego niebieski jako kolor główny jest dobrym rozwiązaniem, ale należy pamiętać, że jest to Kolor na wesele chłodny.

Z tego powodu jest częściej wykorzystywany na zimowych weselach, jednak może wyglądać świetnie w każdej sytuacji.

Fioletowy


Kolor fioletowy jest szczególnie polecany osobom niekonwencjonalnym i artystycznym. Rozwiewa negatywne myśli i pozbywa się uczucia niepokoju, dlatego jest idealny na ślub. Jest to odważny kolor, ale nie będzie rozpraszał uwagi. Można też pójść na całość z kompozycjami kwiatowymi – lawenda jest w tym przypadku idealnym rozwiązaniem.

Czarny


Czerń jako kolor ślubny nadal budzi wiele kontrowersji, ale nadal można ją spotkać na niektórych weselach. Często się od niego stroni, ponieważ dla nas symbolizuje on głównie smutek i żal. Ale poza tym jest to silny symbol elegancji. Jeśli więc się nie boisz, możesz włączyć czerń do swojego ślubu. Należy jednak liczyć się z dużą ilością uwagi, ponieważ ten wybór często nie spotyka się z entuzjazmem otoczenia.

Złoto


Złoto jest po prostu ekstrawaganckie. Jest symbolem bogactwa, sukcesu i obfitości. Jeśli więc zależy Ci na wyrazistej dekoracji, to złoto jest idealnym wyborem. Należy jednak uważać, aby nie przesadzić ze złotymi dodatkami. W mgnieniu oka może zamienić wystawne wesele w kiczowatą zabawę.

Nasza rada: Połącz ten kolor z wyczuciem z innymi odcieniami – beżem, bielą, a nawet brązem. Kolory na ślubie powinny być harmonijne.

Silver


Srebro jest również kojarzone z obfitością. JesKolor na wesele on jednak nieco bardziej subtelny i również symbolizuje romantyzm i nadzieję. Mówi się, że kolor ten może eliminować negatywne siły i usuwać zło, co sprawia, że docenisz go na swoim ślubie. Jest to również zimny kolor, podobnie jak niebieski, dlatego bardziej nadaje się na zimowe wesele. Można go łączyć z różnymi innymi kolorami, dzięki czemu może być kolorem głównym lub tłem.

Mając do wyboru tak wiele różnych kolorów, trudno jest coś polecić. Zawsze podążaj za głosem serca i wybierz kolor, który jest najbliższy Twojemu sercu. Jeśli nadal się wahacie, weźcie pod uwagę okoliczności ślubu. Ważna jest pora roku, styl wesela i sama sceneria. Dlatego zawsze staraj się wybrać rozwiązanie idealne dla konkretnych warunków. O ile na ślubie w zamku sprawdzą się stonowane kolory, o tyle na ślubie w plenerze nie musisz obawiać się sięgać po odważne odcienie.