Proste fryzury na wesele i jak się uczesać?

I oto jest. Twój dzień ślubu zbliża się i myślisz o tym, jaką suknię dostaniesz, tort, jakie dekoracje będziesz mieć i wiele innych rzeczy. Przynajmniej nie musisz już wybierać pana młodego. Ale na pewno nie można zapomnieć o włosach. Jeśli lubisz minimalizm i chcesz mieć fryzury na wesele, z którą poradzisz sobie sama, mamy dla Ciebie kilka inspiracji na proste fryzury ślubne, które olśnią.

Romantyczny warkocz francuski z boku

Do wykonania tej fryzury nie potrzebujesz wielu akcesoriów, wystarczy romantyczna opaska na gumce, odrobina wprawy – no i oczywiście lakier do włosów i pęseta. Opaska może być prosta, ponieważ będzie w dużej mierze ukryta we włosach. Sama możesz stworzyć proste fryzury na swój ślub, jak również makijaż ślubny.

Procedura

 1. Nałóż opaskę na głowę, ale pamiętaj, aby trzymać ją nad włosami, a nie pod nimi.
 2. Z boku (w zależności od tego, po której stronie masz w zwyczaju nosić swój warkocz), zapleć luźny warkocz francuski, w dół wokół opaski.
 3. Resztę luźnych włosów podziel na małe partie, a owijając je wokół opaski aż po same końce.
 4. Możesz je upiąć wsuwkami, które ukryjesz w stworzonej przez siebie fryzurze.
 5. Utrwal ją lakierem do włosów i już masz szykowną fryzurę.

Prosty kok lub proste fryzury na wesele

Ta fryzura jest nie tylko szybka i łatwa, ale również bardzo elegancka. Dzięki swojej prostocie doskonale nadaje się do uzupełnienia ozdobnej sukienki. Będziesz potrzebować mocnej gumki do włosów, grzebienia do tapirowania, pęsety i lakieru do włosów. Możesz też dodać do koka błyskotkę, jak w filmie „Kopciuszek“. do tej fryzury pasuje sukienka w stylu boho.

Procedura

 1. Wyszczotkuj włosy na czubku głowy i mocno naciągnij gumkę w kucyk.
 2. A teraz nadszedł czas na tupecik. Nie bój się przesadzić, Twoje włosy nadal będą gładkie. Przeczesz cały warkocz od nasady aż po końce, aby powstały kok wyglądał naprawdę puszysto.
 3. Podziel włosy na małe pasma, które następnie skręć pod gumką, tworząc iluzję dużego koka.
 4. Każdą nitkę dokładnie zabezpiecz pęsetą, którą schowasz w koku.
 5. Spryskaj włosy lakierem, aby Twoja fryzura utrzymała się przez cały ślub.

Romantyczne warkocze

Ten pleciony romans jest odpowiedni dla Panien Młodych z półdługimi włosami. Jest niesamowicie szybki i łatwy, a przy tym elegancki i olśniewający. Będziesz potrzebować sześciu gumek, pęsety i lakieru do włosów.

Procedura

 1. Podziel włosy na trzy sekcje, tak aby dwa pasma znalazły się po bokach, a jedno z tyłu głowy.
 2. Na wysokości uszu zaciśnij każdy z luźnych odcinków gumką i zapleć klasyczny warkocz francuski, który również zepniesz gumką na dole.
 3. Zabezpiecz boczne warkocze pęsetą wokół dołu głowy nad sobą, upnij środkowy warkocz pod tymi skrzyżowanymi warkoczami.
 4. Końce kucyków upnij pincetą, którą schowałaś pod warkoczami, a uważając, by nie wystawały poza fryzurę.
 5. Zabezpiecz dobrze lakierem do włosów.

Przeznacz dużo czasu na ułożenie włosów! Przygotowania przedślubne tego wymagają!

Polecamy zapoznanie się z różnymi filmami na YouTube. Przekonaj się, że proste fryzury na wesele również mogą wyglądać świetnie. Fryzurę możesz również wzbogacić o klipsy francuskie. Czy już wiesz, który z nich wybrać?