Ceremonia ślubna rano czy po południu? Co jest lepsze?

Ceremonia ślubna jest prawie zawsze pierwszą rzeczą, którą się przeżywa na weselu, ale oczywiście są wyjątki w godzinach wieczornych. Jeśli jednak jesteś jednym z tych, którzy chcą załatwić formalności już na samym początku, a następnie spędzić cały dzień na zabawie i wygłupach z innymi gośćmi weselnymi, możesz również zdecydować, czy lepiej jest mieć ceremonię wcześniej rano czy po południu. Który z nich jest lepszy?

Poranna ceremonia ślubna

Poranne ceremonie ślubne rozpoczynają się najczęściej między 10.00 a 11.00 i są często bardziej formalną grupą ceremonii niż popołudniowe. Poranna ceremonia może wydłużyć czas dnia ślubu o kilka godzin, tak abyście mogli cieszyć się wszystkim jak najdłużej, ale ma też pewne ograniczenia. Do najważniejszych z nich należy na pewno fakt, że wszystkie przygotowania związane z dniem ślubu trzeba mieć gotowe już dzień wcześniej. W dniu uroczystości po prostu nie da się niczego uratować na własną rękę i trzeba albo zdać się na koordynatorów ślubnych, albo na przyjaciół, którzy się poświęcają i nie przychodzą na uroczystość.

Mniej czasu na przygotowanie panny młodej

Rano przed ceremonią panna młoda będzie zajęta przygotowaniami dla siebie, a pan młody być może będzie dogrywał ostatnie szczegóły. Ale dekoracje ślubne, aranżacje miejsc siedzących i wszystko inne wokół Was musi być już zrobione. W uroczystościach porannych częściej zdarza się również, że para młoda spożywa osobny obiad w gronie rodzinnym. A dopiero po nim odbywa się uroczystość weselna z udziałem wszystkich gości.

Jeśli nie macie aktualnie wesela w miejscu, z którego pochodzą oboje nowożeńcy, na pewno musicie przygotować program dla gości zza granicy w „międzyczasie“, aby umilić im oczekiwanie. Ponadto, ogólnie rzecz biorąc, jeśli impreza zaczyna się wcześniej, zazwyczaj kończy się również wcześniej, ale to już zależy od Ciebie!

Ceremonia popołudniowa

Najczęstszym wrażeniem, jakie odnoszą nowożeńcy po ślubie, jest to, że cały dzień minął bardzo szybko i nawet jeśli ceremonia odbędzie się być może o 15.00. To jest całkiem pewne, że dzień ślubu rozpocznie się dla Was we wczesnych godzinach porannych. Ceremonie popołudniowe są zazwyczaj bardziej zrelaksowane, a po ceremonii często następuje przyjęcie i zabawa. Dzięki temu, że dzień ślubu zaczyna się później, pamiętajcie, aby mieć wszystko przygotowane i przemyślane, aby nie spędzić dnia niepotrzebnie na szukaniu tortu, ustawianiu sprzętu itp.

Krótko mówiąc, im później zaczniesz, tym bardziej będziesz sfrustrowany różnymi opóźnieniami, a cały dzień minie jak woda. Jeśli nie zdecydowaliście się na zrobienie zdjęć Młodej Parze przed ceremonią, zalecamy zrobienie ich jak najszybciej po ceremonii, abyście mogli spokojnie oddać się własnym zabawom i uroczystościom. Rozpoczynając cały proces organizacji ślubu i przyjęcia później, istnieje również duża szansa, że zakończy się on później. Jeśli więc nie chcesz odciąć swoich gości od zabawy, upewnij się, że nikomu nie będzie przeszkadzał hałas w Twoim lokalu weselnym, a obsługa zaakceptuje Twoje zachcianki.

Niezależnie od tego, jaki dzień i godzinę wybierzecie na swoją ceremonię, zawsze upewnijcie się, że macie wszystko przygotowane tak, abyście mieli jak najmniej zmartwień w dniu ślubu. I świetnie się bawić, być może z jednym z naszych zestawów i oczywiście z celebrytą.

Zalety i wady różnych czasów

Zawsze, gdy wybierasz pomiędzy dwoma opcjami, dość łatwo jest wymienić główne zalety i wady. Tak samo jest z decyzją o godzinie ceremonii. Przygotowaliśmy prostą tabelę poniżej, aby dać Ci łatwe porównanie obiektywnych powodów.


Kiedy należy zrobić zdjęcia?

Kiedy zrobić pierwsze zdjęcia nowożeńców? Oczywiście mamy na myśli te, w których jesteście tylko we dwoje? Każdy fotograf powie Ci, że najlepsze słońce jest albo wczesnym rankiem, albo wczesnym wieczorem. Słońce nie jest tak ostre, nie trzeba będzie się krzywić na zdjęciach, tylko normalnie uśmiechać, a wszystkie kolory wyglądają o wiele przyjemniej niż w południe. Ale kiedy zrobić zdjęcie?

Jeśli planujesz swoją ceremonię na rano, to jest to dość oczywiste, ponieważ przygotowania zazwyczaj zaczynają się wcześnie rano. Jeśli nie chcesz w pośpiechu zrobić tylko kilku zdjęć przed ceremonią, na pewno będziesz czekał na zdjęcia po wszystkich obiadach, przyjęciach, quizie dla nowożeńców i tak dalej. Więc po całej zabawie, upewnij się, że nie zostaniesz automatycznie rozmazany na zdjęciach

Jeśli jednak ceremonia odbędzie się dopiero po południu, możecie być bardziej zrelaksowani. Będziecie się pobierać, jeść, bawić się z pierwszymi gośćmi weselnymi, a potem, około 18:00, będziecie mogli wymknąć się na pół godziny, aby zrobić kilka pięknych zdjęć, którymi będziecie mogli się potem pochwalić. Kiedy wrócisz, możesz zacząć zabawę na poważnie, bez alkoholu.

Czy popołudniowa ceremonia może mnie uratować?

Planując swój ślub, będziesz także chciał mieć pewność, że pracujesz z jakimś budżetem. A na pewno przekonasz się, że ślub to dość kosztowna sprawa. Więc jeśli chcesz zaoszczędzić pieniądze, popołudniowa ceremonia może być dla Ciebie właściwym wyborem.

Będziesz miał kilka godzin, aby nakarmić wszystkie te głodne usta, a kiedy galony piwa i wina będą spożywane na twoją cześć, aby uczcić wszystko właściwie. Alkohol po prostu powinien być na weselu, ale kiedy leje się strumieniami, rachunek może Cię zaskoczyć. Oczywiście, że pieniądze będą, a my nie, ale jest to sposób na to, by wydawać ich mniej.