Broszki ślubne z mirtem: Tradycyjny dodatek ślubny

Teraz pewnie zastanawiacie się, czym jest rosół weselny. Na pierwszy rzut oka może to brzmieć jak coś, z czym nie zetknęliście się wcześniej, ale jest wręcz przeciwnie i jesteśmy pewni, że słyszeliście już o tym drobiazgu weselnym. Wiele z Was na pewno się z nią zetknęło, gdyż zdobi każde przyjęcie weselne. A zaproszenia broszki ślubne z mirtem są najbardziej typowe dla ślubów.

Mirt i symbolika

Mirt jest symbolem zadowolenia, szczęścia, miłości i płodności. Już w czasach starożytnego Rzymu i Grecji, roślina ta zdobiła głowę panny młodej w postaci pięknego wieńca, kiedy symbolizowała młodość i piękno. Mirt może być również wykorzystany jako tło dla innych dekoracji kwiatowych, które mogą być również wykorzystane podczas ceremonii na bramach chwały. Wianki noszone są na ubraniach i składają się z kokardy lub kwiatu.

Skorzystaj z przysługującego Ci urlopu na wesele i zrób wianki samodzielnie!

Mirt nieodłącznie kojarzy się z klapami marynarki Pana Młodego i zabawą weselną, a większość z nas nie wyobraża sobie bez niego ślubu. Jest to jedna z pięknych tradycji, która zdobi przyjęcie weselne i która przetrwała do dnia dzisiejszego. Jest on przypięty po lewej stronie kawalerki. Przypinano ją po prawej stronie osób zamężnych lub żonatych, a takie oznaczenie ułatwiało zapoznanie się z nią osobom niezamężnym.

Możesz dopasować dekoracje stołu weselnego do tych samych kolorów co krawaty.

Zaproszenia ślubne z mirtem czy bez?

W dzisiejszych czasach w internecie możemy znaleźć niezliczoną ilość akcesoriów i materiałów, które pozwolą nam stworzyć zachwycający wianek ślubny. Do dekoracji często używa się tkaninowych kwiatów, koralików, akcesoriów z filtrem i błyszczących brokatowych dżetów. Oprócz zdobień i użytych materiałów, możemy również wybierać z szerokiej gamy kolorystycznej od prostych białych wzorów, przez srebrne lub złote kokardki, aż po proste wzory.

Kołnierzyki są często integralną częścią stroju ślubnego.

Wiązanki ślubne mogą przybierać różne formy i nie muszą to być tylko kokardy. Na przykład, możesz natknąć się na ozdobną broszkę, która jest szczególnie odpowiednia dla drużbów i rodziców, aby wyróżnić się spośród innych gości weselnych.

Jeśli odważysz się zrobić je sama, przyda Ci się tutorial, jak zrobić krawaty.

Stroik dla pana młodego

Stroik dla pana młodego nazywany jest corsage. Ta ozdoba na marynarce pana młodego powinna przede wszystkim pasować kolorystycznie do bukietu panny młodej, z jednym kwiatem wybranym do zdominowania bukietu. A według tradycji i zwyczajów ślubnych, ten bukiecik symbolizuje harmonię, miłość i związek między parą młodą.

Możesz także skoordynować bukiet ślubny z ozdobami, które panna młoda wykorzysta w swojej ślubnej fryzurze!